Idealny prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej

Maj to bezsprzecznie jeden z piękniejszych miesiąców w roku. Oprócz kwitnących drzew to także czas Pierwszych Komunii Świętych. Wielu z nas w rodzinnym gronie będzie świętować kolejny (bardzo ważny dla wielu) etap w życiu młodego człowieka. Jeśli jesteście lub wkrótce zostaniecie zaproszeni na taką uroczystość to z pewnością staniecie przed odwiecznym dylematem każdego komunijnego gościa: co kupić dziecku na Komunię? Jaki prezent ucieszy najważniejszą tego dnia osobę? Chociaż w całym tym wydarzeniu nie o prezenty chodzi, miło jest obdarować dziecko czymś, co będzie sprawiać mu radość ale i o nas przypominać nie tylko kilka dni ale i wiele lat później.

Gdyby istniał zbiór przepisów na idealnego Chrzestnego/idealną Chrzestną (czy po prostu  idealnego gościa), kategoria „prezenty” brzmiałaby zapewne tak: bujaczek na Chrzciny, rowerek biegowy na roczek, hulajnoga na drugie urodziny, rower na Komunię. I wszystko byłoby takie proste gdyby tylko… wciąż był 1999 rok. W 2022 roku ze świecą (gromnicą?) szukać dziewięciolatka bez roweru. Jeśli jakimś cudem znasz takie dziecko to możesz w nocy spać spokojnie. Co jednak, jeśli rower naszego pierwszokomunikanta już od dawna stoi w garażu? Spróbujemy pomóc, choć już na początku zaznaczamy: sprawa nie jest prosta! Najlepszy prezent na Pierwszą Komunię to prezent trafiony, a prezent trafiony to… no właśnie, co?

Coś, o czym dziecko marzy.

Sytuacja wprost wymarzona. Dziecko na pytanie co chce dostać udziela konkretnej odpowiedzi, my zamawiamy prezent, pakujemy go w piękny papier (polecamy nasz papier do pakowania prezentów w arkuszach, w olśniewającym złotym kolorze z kwiatowym motywem), wypisujemy kartkę z życzeniami (obejrzyjcie nasze propozycje kartek komunijnych z możliwością personalizacji) i pewnym krokiem możemy zmierzać ku uroczystości.

Coś, o czym sami marzymy lub coś praktycznego.

Perfumy? Świece zapachowe? Bon na masaż twarzy? Ok, oczywiście żartujemy. Biżuteria, zabawki, a może elektronika? To bardzo dobry pomysł, zwłaszcza jeśli rozeznamy się w temacie i dowiemy czego obdarowywane dziecko mogłoby chcieć/potrzebować. Warto upewnić się, czy dziewczynka, której chcemy podarować kolczyki ma przebite uszy a chłopiec, który uwielbia audiobooki nie ma jeszcze bezprzewodowych słuchawek. Taki prezent na pewno ucieszy każdego młodego człowieka a połączony z życzeniami zamkniętymi w stylowej kopercie ze złotym lakiem może stać się wspaniałą pamiątką tego wydarzenia.

Prezent sentymentalny.

Nasza ulubiona kategoria prezentów. Nasze Pierwsze Komunie już dawno za nami, zegarek przestał działać gdy przez nieuwagę został zabrany na basen, nieśmiertelny „góral” jednak zardzewiał w piwnicy a odtwarzacz płyt CD nie jest już najpraktyczniejszym sprzętem do słuchania muzyki. Jedyne co zostało z nami do dzisiaj to serdeczne życzenia od naszych bliskich. I chociaż 20 lat temu wydawały się one mało atrakcyjne, dzisiaj przypominają nam o tym dniu i cieszą bardziej niż jakikolwiek inny prezent.

Personalizowana grafika – idealny prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

Wspaniałą pamiątką Pierwszej Komunii może być personalizowana grafika (Elegancki prezent na Komunię Świętą dla dziewczynki / chłopca), która wraz z kartką z własnoręcznie wypisanymi życzeniami zostanie z obdarowaną osobą na długie lata.

Mamy nadzieję, że ułatwiliśmy Wam nieco wybór prezentu i pokazaliśmy, że jego wartość niematerialna może być tak naprawdę największą wartością. Jakąkolwiek formę podarunku wybierzecie należy pamiętać, że nie o nie tego dnia chodzi i najważniejszy jest czas spędzony wspólnie z dzieckiem przystępującym do Pierwszej Komunii, który stworzy bezcenne i niezastąpione żadnymi przedmiotami wspomnienia. A to one za wiele lat okażą się być właśnie TYM IDEALNYM PREZENTEM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.