Poradnik: Jakie zdjęcia wysyłać do zaproszeń ze zdjęć?

Przygotowaliśmy mini poradnik, dotyczący wysyłki zdjęć, które wysyłacie nam do wydruków zaproszeń ze zdjęć, a także krótką charakterystykę wydruku wraz z porównaniem papierów dostępnych na rynku ( często po dużo niższych cenach za sztukę). 🙂

1. Czym charakteryzują się nasze zaproszenia dla dziecka ze zdjęciem (w kolorze, jak i czarno-białe)?

Papier na którym wykonujemy zaproszenia ma gramaturę 305 gram, jest to jeden z lepszych papierów fotograficznych dostępnych na rynku, niemieckiego producenta. Jest to papier matowy, charakteryzujący się delikatną strukturą, na wydrukach zdjęć widać lekki szum i strukturę, a także typowe matowe wykończenie. Matowe wykończenie zasadniczo różni się od satynowych lub błyszczących zdjęć, jakie znacie np. z wydruków fotografii. Druki wykonujemy na profesjonalnej, produkcyjnej drukarce laserowej.

2. Jakie wysyłać zdjęcia do druku?

Aby nadruk prezentował się jak najpiękniej – bardzo dużo zależy od jakości wysłanego zdjęcia. Zdjęcia powinny być:

  • wyraźne, bez rozmazanych, prześwietlonych kadrów;
  • min. rozdzielczość zdjęcia min. 1240×1780 px ( z reguły im więcej waży zdjęcie, min. 300 kb. – tym jakość jest lepsza), uwaga nie zawsze rozdzielczość jest jedynym wymogiem, gdyż może być zdjęcie o wysokiej rozdzielczości, ale jest np. rozmazane;
  • najlepiej prezentują się zdjęcia z dzieckiem w ciekawym ubranku, gdzie skóra dziecka nie jest na przeważającej części kadru lub skóra powinna zostać wyretuszowana bez widocznych przebarwień – nie prezentują się zbyt dobrze na druku;
  • najlepiej wyglądają zdjęcia z sesji noworodkowych/okolicznościowych choć zdjęcia telefonem również mogą wyglądać pięknie;
  • zdjęcia najlepiej pionowe, ale w proporcji odpowiadającej wymiarom 10×15 cm (zbyt długie zdjęcia musimy kadrować, co powoduje np. przycięcia).

Przedstawiamy 2 zdjęcia, które zostały stworzone telefonem, widnieje na nim to samo dziecko. Po lewej stronie jest to przykład zdjęcia, które na wydruku będzie prezentowało się pięknie, natomiast po prawej przykład zdjęcia, które na wydruku będzie prezentowało się o wiele gorzej.

3. Porównanie naszych wydruków vs wydruków na gorszej jakości papierach dostępnych na rynku

Od blisko 2 lat realizujemy druki wielkoformatowe, jak i druki na zaproszenia. Zanim podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu do oferty zaproszeń ze zdjęciem przetestowaliśmy kilkadziesiąt papierów o różnej strukturze/wykończeniu/odcieniach bieli. Do naszych druków wykorzystujemy papier matowy, bardzo jasny o delikatnie widocznej strukturze druku. Dla porównania chcemy pokazać Wam, jak prezentuje się nadruk na innych (o wiele tańszych) papierach dostępnych na rynku.

Po lewej stronie przedstawionych wydruków zaproszeń znajduje się papier, którego używamy (nadruk jest wyraźniejszy, zwłaszcza w przybliżeniu, a papier bielszy). Po stronie prawej znajduje się papier gorszej jakości, posiada pastelowe wykończenie – które nie jest absolutnie żadną „ujmą”, natomiast po przybliżeniu druk ma dużo więcej szumów, zdjęcie samo w sobie jest ciemniejsze, na żywo jeszcze bardziej widać różnicę pomiędzy jakością druku.

3 zdjęcia w przybliżeniu: nasz papier z najwyraźniejszym drukiem, papier z mniej wyraźnym drukiem i papier ze strukturą, który znajdziecie również u konkurencji, a który naszym zdaniem nie nadaje się do nadruku zdjęć lub intensywnych wzorów.

NASZ PAPIER
PAPIER Z MNIEJ WYRAŹNYM DRUKIEM
PAPIER ZE STRUKTURĄ

Po lewej druk na naszym papierze vs po prawej druk na tańszym papierze strukturalnym.

Krótki filmik o tym, jak wyglądają nasze zbliżenia:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.